reklama

reklama

Produktoví partneri

Privilege
Trgotours
3b
Baedeker
TEKO
motor-car

späť do prehľadu mesiacov a rokov

Archív - október 2008

Lindine priezvisko korešponduje s pocitmi - V Európskej lige basketbalistiek 2008/09, najvýznamnejšej ženskej klubovej súťaži v Európe, majú po troch kolách iba štyri tímy v kolónke prehier nulu. A päťnásobný slovenský majster Maxima Broker Košice je medzi nimi!

Jurčenková by už rada mala s pätou pokoj - Basketbalistky Maximy Broker sa včera vrátili do Košíc usmiate. Z talianskeho Schia si v batožine priniesli aj veľmi cenný dvojbodový suvenír. Ten im zaručuje, že minimálne do budúcej stredy ich nik nezosadí z vedúcej priečky v D-skupine Euroligy.

Senzačné ťaženie Euroligou pokračuje! - Veľká jazda nekončí. Basketbalistky Maximy Broker si naďalej užívajú vstup do Euroligy ako hrom. Ani v treťom kole neokúsili trpkosť prehry, keď triumfovali v talianskom Schiu 76:60. Naďalej teda celkom nečakane vedú D-skupinu a patria medzi štyri nezdolané tímy celej súťaže.

Víťazne aj do tretice v Schiu - Basketbalistky slovenského majstra Maxima Broker Košice zvíťazili v stredajšom súboji D-skupiny Euroligy na palubovke talianskeho tímu Beretta Schio presvedčivo 76:60 (40:38) a s troma víťazstvami na konte sú na čele tabuľky tejto skupiny.

Už ich berú vážnejšie - Tretie víťazstvo v treťom zápase Európskej ligy 2008/09. Takýto cieľ majú basketbalistky majstrovského tímu Maxima Broker Košice v dnešnom súboji pod košmi talianskeho družstva Familia Schio (začiatok 20.30). Pravda, skromnejší by si ani nemali dávať.

Budú hrať 17. decembra znovu v Steel aréne? - Po dvoch kolách Euroligy sa basketbalistky Maximy Broker Košice usadili nečakane na čele skupiny. Ak sa chcú udržať na výslní, musia dnes vyhrať aj na pôde talianskeho Schia. Nie je to nemožné, súper totiž nemá k dispozícii kompletné družstvo.

Košičanky do Schia na víťaznej vlne - Basketbalistky slovenského majstra Maxima Broker Košice, ktoré ešte nepoznali v tejto sezóne trpkosť prehry, sa pokúsia predĺžiť víťaznú sériu aj v stredu o 20.30 h v treťom zápase Euroligy proti talianskemu Schiu.

Video - Maxima Broker - Fenerbahce 76:68 - Prvá domáca výhra v tomto ročníku euroligy.

Rožňavčanky sa naľakali hneď na začiatku - Majster začal v Rožňave bez ostychu a skóre v jeho prospech rýchlo narastalo. Domácim hráčkam sa trochu viac bodov podarilo dať až v poslednej štvrtine.

Majster vyhral v Rožňave o 65 bodov - Voľno mali hráčky ŽBK Whirlpool Poprad. Kolo sa začalo už v piatok predohrávkou Slovan Bratislava – Cassovia Košice 95:66 (20:14, 43:26, 71:38). Vyrovnaný zápas iba v Prešove, kde BSS Košice zvíťazil tesne 72:70.

Zladiť sa ešte viac - Basket Bourges, CSKA Moskva, Umana Reyer Benátky, UMMC Jekaterinburg a Maxima Broker Košice. Čo má spoločné týchto päť klubov? Tvoria kvinteto, ktoré v Európskej lige basketbalistiek 2008/09 ešte neprehralo ani zápas.

Spencerová vytiahla z talóna smrtiace strely - Kto by to čakal, že po dvoch kolách budú basketbalistky Maximy Broker Košice na čele D-skupiny Euroligy. Dnes je to skutočnosť. Oduševneným výkonom pokorili východniarky aj rešpektovaný Fenerbahce Istanbul 76:68.

Veľké víťazstvo Košíc nad tureckým majstrom - Druhé vystúpenie basketbalistiek Maximy Broker Košice v Eurolige malo úspešný koniec. Slovenský majster si poradil s tureckým šampiónom Fenerbahce Istanbul 76:68.

Už len Košice bez prehry! - Európska liga basketbalistiek: MAXIMA BROKER KOŠICE – FENERBAHCE ISTANBUL 76:68 (19:24, 32:33, 55:51)

Ostať na víťaznej vlne - V Európskej lige basketbalistiek dnes MAXIMA BROKER KOŠICE – FENERBAHCE ISTANBUL (17.30)

Hneď na úvod atraktívny súper - Prvýkrát v tejto sezóne majú košickí diváci možnosť vybrať sa na basketbalovú Euroligu. Navyše, hneď na atraktívneho súpera. Dnešný súboj Maximy Broker proti Fenerbahce Istanbul sľubuje zaujímavé predstavenie.

Hricková pred premiérou nebola nervózna - Zajtra čaká basketbalistky Maximy Broker Košice prvý domáci zápas v Eurolige proti Fenerbahce Istanbul. Východniarky môžu nastúpiť pozitívne naladené po výhrach nad Montpellierom a Ružomberkom.

'Všetko je výborné' - TÝŽDEŇ LINDY FRÖHLICHOVEJ, nemeckej opory majstrovského tímu Maxima Broker Košice

Rivalkám nedali žiadnu šancu - Šláger basketbalovej extraligy žien mal až príliš jednoznačný priebeh. Maxima Broker Košice opäť potvrdila svoju dominanciu pod slovenskými košmi a s Ružomberkom sa nemaznala. Naložila mu o 32 bodov (92:60).

Video - Lattes Montpellier - Maxima Broker Košice 65:67 - Rozhodujúce momenty z víťazného zápasu v Montpellieri.

Bez prehry ostal majstrovský tím - Po vydarenom vstupe do euroligy zvládla Maxima Broker bez ťažkostí aj teoreticky najťažší domáci zápas. "Predpokladali sme, že dôležitý bude začiatok, a tak sme sa naň sústredili. Neeliminovali sme síce celkom podľa našich predstáv útočné doskakovanie súperiek, ale rozhodol už prvý polčas"

Ružomberok chce prerušiť nepriaznivú sériu - V sobotu pokračuje "nekonečná" séria medzi dvoma najsilnejšími slovenskými ženskými basketbalovými klubmi

'Musíme hrať lepšie' - Vydarený vstup Košičaniek do euroligy 2008/09, a predsa ich tréner ŠTEFAN SVITEK tvrdí: "Musíme hrať lepšie"

Nevzdali sa a vyhrali! - Do nového ročníka Európskej ligy vstúpili basketbalistky Maximy Broker Košice výhrou. V D-skupine najvýznamnejšej kontinentálnej klubovej súťaže žien zvíťazili pod košmi francúzskeho družstva Lattes Montpellier tesne o dva body 67:65, keď rozhodujúci kôš dala tri sekundy pred koncom Cohenová.

Košičanky na úvod zvíťazili v Montpellieri - Basketbalistky slovenského majstra Maxima Broker Košice zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení v D-skupine nového ročníka Euroligy na palubovke francúzskeho tímu Lattes Montpellier 67:65 (35:41).

Debut pod košmi debutantiek - Za účasti 24 klubov, medzi ktorými je aj päťnásobný slovenský majster Maxima Broker Košice, sa dnes začne Európska liga basketbalistiek 2008/09. Prvenstvo, dokonca dvojnásobné, v nej obhajuje ruský klub Spartak Moskovská oblasť.

Pozor si musia dať na kanonierku - Predštartovná horúčka vrcholí, už zajtra vstúpia basketbalistky Maximy Broker Košice do nového ročníka prestížnej Euroligy. S túžbou po postupe zo skupiny. Niečo môže naznačiť už ich úvodné vystúpenie na ihrisku francúzskeho Montpellieru.

Päť Američaniek v tomto roku - Ktoré hráčky z extraligy basketbalistiek 2008/09 hrali vo WNBA?

Kadetky v 1. kole víťazne - Kadetky v 1. kole hladko zdolali Cassoviu Košice.

Do svojho hobby už investoval milióny - V seriáli HN predstavujú biznismenov, ktorí u nás investujú do športu. V šiestej časti spolumajiteľ basketbalového družstva Košíc Daniel Jendrichovský.

V Poprade rozuzlenie s klaksónom - Ružomberok sa zaskvel strelecky, dal 112 bodov. Nitra aj Slovan vyhrali pod súperovými košmi. S 24 bodmi bodmi strelkyňou kola Kupčíková. Voľno mali basketbalistky BSS Košice.

Prvú stovku nastrieľal Ružomberok - Kolo sa začalo už v utorok predohrávkou Maxima Broker Košice – ŽBK Whirlpool Poprad 95:64 (21:16, 48:42, 74:52).

Majsterky posilnila aj druhá Američanka - V stredu napoludnie dorazila na Slovensko aj druhá americká legionárka úradujúceho ženského slovenského basketbalového majstra Maxima Broker Košice Cathryne Kraayeweldová.

V premiére najlepšou strelkyňou - Basketbalový klub Maxima Broker predviedol v utorok novú posilu. Hneď vo svojej premiére v košickom drese sa Američanka Sidney Spencerová stala najlepšou strelkyňou duelu proti Popradu. Pomohla tak k výhre favorita 95:64.

V predohrávke 4. kola sme zdolali Poprad - Len v úvodnom polčase sa obe družstvá ťahali za prsty. Po zmene strán domáce hráčky zvýšili agresivitu v útoku, čo sa hneď začalo prejavovať na ich náskoku. Ten postupne zvyšovali a do konca stretnutia ho Košičanky prikrášlili až na rozdiel 31 bodov (95:64).

Majstrovi chýbali všetky legionárky - Basketbalistky slovenského majstra nastúpili po rokoch bez jedinej legionárky v zostave. Maxime Broker vypadli všetky štyri zahraničné hráčky naraz, čo sa prejavilo na výsledku sobotňajšieho extraligového duelu na pôde BSS. Šampión vyhral len o sedem bodov.

Výsledky našich junioriek - Po voľnej sobote prehra s UMB Banská Bystrica.

Zajtra už kompletný tím - V majstrovskom družstve Maxima Broker Košice nehrala v sobotu nijaká cudzinka

Len majster a vicemajster bez prehry - Len majster a vicemajster ostali bez prehry, ale predsa im patria pozície až v strede "skreslenej" tabuľky. Nováčik z Prešova má už dve víťazstvá, a jeho najlepšími strelkyňami proti Slovanu boli všetky tri cudzinky.

Jendrichovsky: 'Kosice raring to go' - Rozhovor s našim generálnym manažérom Danielom Jendrichovským pre FIBA Europe, pred začiatkom novej sezóny. Článok je v angličtine tak ako bol zvejnený na FIBA Europe.com.

Fröhlichová: 'Rada spím' - Prvé vystúpenie v novom extraligovom ročníku dopadlo pre basketbalistky Maximy Broker Košice podľa očakávania. S Nitrou si poradili hladko 88:50. Najlepšou strelkyňou a ústrednou postavou nášho majstra bola nemecká posila Linda Fröhlichová, autorka 22 bodov.

Prvé víťazstvo Prešova medzi elitou - Prvé víťazstvo v najvyššej slovenskej súťaži si včera v Rožňave zaknihoval Prešov, ktorý medzi elitu postúpil po 25 rokoch. Gemerčanky ani v druhom zápase ročníka 2008/09 nestrelili aspoň 50 bodov. V druhom kole mal voľno vicemajstrovský tím MBK Ružomberok.

Maxima Broker dnes už naostro - Ako posledný tím vstupuje do ženskej basketbalovej extraligy úradujúci majster. Maxima Broker Košice mala totiž v prvom kole voľno, dnes sa už o body stretne doma s Nitrou.