reklama

reklama

Produktoví partneri

Privilege
Trgotours
3b
Baedeker
TEKO
motor-car

späť do prehľadu mesiacov a rokov

Archív - február 2005

Ann Wautersová: Vo WNBA sa hrá fyzickejší basketbal - Po Európe behá veľa vynikajúcich basketbalistiek, ale len zopár z nich sa v priebehu kariéry podarí stať sa najlepšou hráčkou roka na starom kontinente. Niekto na túto poctu nesiahne za celý život a niekto má ešte len 24 rokov a toto ocenenie sa mu dostalo už trikrát. Belgičanka Ann Wautersová bola vyhlásená Najlepšou hráčkou Európy v rokoch 2001, 2002 a v roku 2004 si tento úspech zopakovala do tretice.

Samara do štvrťfinále, Delta sa lúči - Už po druhom osemfinálovom zápase play-off padlo rozhodnutie, že medzi osem najlepších tímov Európskej ligy basketbalistiek postupuje podľa očakávania ruská Samara.

V Košiciach sa zázrak nekonal, Delta I.C.P. mimo hry - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice prehrali aj v piatkovom odvetnom osemfinálovom zápase Euroligy žien s favorizovaným tímom VBM-SGAU Samara opäť vysoko 62:111 a so súťažou sa tak rozlúčili. Košičanky prehrali v prvom zápase na pôde súpera 40:96 a v dueloch s dosiaľ nezdolaným tímom súťaže ťahali celý čas jednoznačne za kratší koniec.

Prekvapenie sa nekonalo - Basketbalistky Delty I.C.P. sa v odvetnom osemfinálovom zápase so Samarou lúčili s Euroligou.Favorit stretnutia i Euroligy aj tú najmenšiu chybu tvrdo trestal, Delte sa bodovo aj výkonovo vzďaľoval. Ruský tím uštedril nášmu majstrovi lekciu a víťazstvom 62:111 postúpil medzi 8 najlepších tímov Euroligy.

Hiráková: Budeme sa snažiť rozlúčiť sa dôstojne - Dnes o 17.30 hodine aj v priamom prenose STV 2 nastúpia basketbalistky Delty I.C.P. Košice doma v starej športovej hale na odvetné stretnutie osemfinále play-off Euroligy proti ruskej Samare.

Jendrichovská nechce, aby Samara Deltu po druhý raz spláchla - Takú podkošovú lahôdku priaznivci basketbalu v Košiciach nemohli na vlastné oči zhliadnuť už dávno. Klubový majster sveta ruská Samara nakúpila skvelé hráčky kvôli svojim neskromným ambíciám.

Delta hrala o to, aby nedostala stopäťdesiat bodov - Domáce jasne predstihli basketbalistky Delty vo všetkých herných činnostiach a potvrdili, že v tejto sezóne je ich jednoznačným cieľom víťazstvo v Európskej lige. Reálne to musel priznať po prvom osemfinálovom zápase Európskej ligy proti ruskej Samare (96:40) generálny manažér Košičaniek Daniel Jendrichovský.

Karnay: Samara podľa mňa vyhrá Euroligu - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice si žiadne ilúzie pred odchodom do ruskej Samary nerobili. Vedeli, že si idú po prehru, otázkou bola prakticky len jej výška.

Jalčová priznala: Boli sme zrelé na uterák - Ťažko sa po utorkovom vystúpení v Samare hovorilo basketbalistkám Delty I.C.P. Košice. Pochopiteľne, komu by bolo do reči po prehre o 56 bodov (40:96).

Takú lekciu ešte Delta doposiaľ nedostala - Hoci si basketbalistky Delty I. C. P. Košice ilúzie o víťazstve v ruskej Samare nerobili, predsa prvý osemfinálový zápas Európskej ligy dopadol horšie ako čakali.

Samara - Delta Košice 96:40 (51:19) - Basketbalistky úradujúceho slovenského majstra Delta I.C.P. Košice prehrali v úvodnom osemfinálovom stretnutí Európskej ligy na pôde favorizovaného ruského družstva VBM-SGAU Samara vysoko 40:96.

Ružomberok bol dôležitejší, v Samare nemajú čo stratiť - Basketbaslistky Delty I.C.P. Košice dosiahli pri svojej premiére v prestížnej Eurolige pekný úspech. Podarilo sa im postúpiť zo skupiny do osemfinále play-off.

Frniaková na Samaru nespomína v dobrom, ukradli jej tam tenisky - Pre väčšinu hráčok Delty I.C.P. bude dnešný súboj so Samarou vrcholom doterajšieho klubového účinkovania.

V šlágri Delta v Ružomberku víťazne - V nadstavbovej časti extraligy žien v basketbale sa hral v skupine o 1. - 4. miesto šláger v Ružomberku. Majtrovská Delta zápas rozhodla až v poslednej štvrtine, súpera zdolala 77:66.

Bielikovú opantala nervozita, no potešilo ju aspoň víťazstvo - Súboj v Ružomberku pútal veľkú pozornosť. Aj keď išlo len o stretnutie piateho kola nadstavbovej časti extraligy v skupine o 1. 4. miesto, ktoré na prvý ohľad nič neriešilo, predsa mali oba tímy dôvod dať do zápasu všetko.

Rozhodnutie: Delta musí proti Ružomberku nastúpiť v sobotu! - Škandalózna basketbalová kauza, ktorá v stredu prepukla pod Tatrami, je naďalej témou číslo jeden medzi zástupcami tohto športu.

Iveta Bieliková v Delte, dohodnúť sa nebolo zložité - Od včerajška je Delta I.C.P. Košice o čosi skúsenejším družstvom. Na súpisku totiž pribudla rozohrávačka Iveta Bieliková. Tridsaťosemročná ružomberská rodáčka strávila drvivú väčšinu kariéry v Ružomberku. Tam ako kapitánka zbierala jeden republikový titul za druhým.

Hráčky Delty sa v autobuse dozvedeli, že sa nehrá - Na Slovensku je možné všetko. Dnes si už fanúšik basketbalu nemôže byť ani v deň extraligového stretnutia istý, že sa naozaj hrať bude.

Fanúšikovia sa do haly Cassovie vybrali zbytočne! - Neuveriteľné! Vedenie slovenského basketbalu si z fanúšikov urobilo dobrý deň a drzo sa im vyškerilo do tváre! Diváci, ktorí sa včera večer vybrali na extraligové stretnutie žien Cassovia Košice - Poprad, prišli do haly úplne zbytočne.

Hiráková: S Ružomberkom nie sú žarty - V najvyššej súťaži basketbalistiek sa len pred čosi viac ako dvoma týždňami stretol majster s vicemajstrom a už dnes na seba v piatom kole nadstavbovej časti v skupine o 1. 4. miesto narazia opäť.

Cestovanie do Bratislavy Sopirjakovej nevadí - V priebehu uplynulého týždňa sa rýchlo upieklo hosťovanie basketbalistky Delty I.C.P. Košice Aleny Sopirjakovej (za slobodna Tebinkovej) v bratislavskom Slovane a v sobotu už táto krídelníčka nastúpila na novom dočasnom pôsobisku na extraligový zápas proti UMB Banská Bystrica.

Bieliková si nemyslí, že by bola pre hráčky neprijateľná - Nie je to tak dávno, čo basketbalistka Iveta Bieliková chodila do Košíc s jediným zámerom: urobiť všetko pre to, aby jej chlebodarca - Ružomberok na východe neprišiel o neporaziteľnosť.

Majster mal v derby namále - V nadstavbovej časti extraligy žien v basketbale sa v skupione o 1. -4. miesto Delta I.C.P. v košickom derby potrápila s Cassoviou.

Bojovnosť Cassovie kontra individualizmus Delty - Spomedzi doterajších mestských podkošových derby medzi Cassoviou a Deltou I.C.P. bolo to sobotňajšie divácky najatraktívnejšie.

Od novej sezóny Euroliga už len so 16 účastníkmi - Tento týždeň sa uskutočnilo v nemeckom Mníchove stretnutie exekutívy FIBA Europe, kde sa debatovalo aj o systéme európskych basketbalových klubových súťaží.

Američanka Chaneyová v Delte, no oproti letu zlacnela - Basketbalistke Brine Chaneyovej sú zdá sa Košice predsa len súdené. Po pol roku sa totiž vracia na "miesto činu". V Delte I.C.P. už túto americkú hráčku skúšali v auguste, 196 centimetrov vysoká pivotka prišla ukázať, ale po dvoch týždňoch sa balila.

Delta získala Američanku Chaneyovú - Na utorkovom večernom tréningu basketbalistiek majstrovskej Delty I.C.P. Košice sa objavila hráčka, ktorá už košické prostredie pred pár mesiacmi spoznávala. Brina Chaneyová bola v Delte na skúške v auguste 2004, vtedy sa však s aktuálnym lídrom extraligy a účastníkom Európskej ligy na kontrakte nedohodla, lebo uprednostnila lukratívnejšiu ponuku z gréckeho Solúnu.

Delta vydrela víťazstvo pod Tatrami - Basketbalová extraliga žien pokračovala tretím kolom v dvoch skupinách. Favorizované celky potvrdili svoje tabuľkové postavenie, a tak sa nekonali žiadne prekvapenia.

L. Michulková: Hrali sme hrozne, nebránili sme - V treťom kole nadstavbovej časti najvyššej súťaže basketbalistiek sa v skupine o 1. 4. miesto stretol tretí tím extraligy s lídrom. Hráčky Popradu sa už tradične v súboji s košickou Deltou I.C.P. dokážu vytiahnuť. Tak to bolo aj v sobotu.

L. Štajger: Hráčkam som povedal, že som na ne hrdý - Zaujímavý a dramatický priebeh malo stretnutie tretieho kola nadstavbovej časti extraligy basketbalistiek v Poprade, kde domáce dievčatá hostili košickú Deltu.

Spolu so Slaughterovou sa vrátila do zámoria aj Turnerová - Nielen pre Deltu bol stredajší zápas proti moskovskému Dinamu (72:89) rozlúčkový, ale aj pre americkú pivotku Gwen Slaughterovú. Tá sa po trojmesačnom pobyte v majstrovskom tíme vrátila po poslednom vystúpení B-skupiny Európskej ligy do zámoria a spolu s ňou odišla i La Toya Turnerová, ktorá mala zaujať jej miesto.

Turnerová dostala "vyhadzov", odletela spoločne s Slaughterovou - Výsledok posledného stretnutia basketbalistiek Delty I.C.P. v B- skupine Európskej ligy je pre Košičanky krutý. Moskovskému Dinamu podľahli 72:89, pritom dvadsať minút špičkový európsky klub nepustili do vedenia a ešte pred poslednou desaťminútovkou bol rozdiel len päťbodový.

Košičankám už nič nezväzovalo ruky - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice sa so základnou skupinou Euroligy rozlúčili dobrým výkonom. Na domácej palubovke síce podľahli silnému Dinamu Moskva 72:89, ale zanechali veľmi sympatický dojem, keď tri štvrtiny boli európskemu gigantovi vyrovnaným protivníkom.

V. Karnay: Náš najlepší výkon v Eurolige - Aj po prehratom stretnutí môžete mať dobrý pocit. Basketbalistky košickej Delty I. C. P. síce ruskému Dinamu v rozlúčkovom stretnutí B skupiny Európskej ligy podľahli 72:89, no za to, čo predviedli, sa hanbiť nemusia.

Delťáčky mohli byť s výkonom spokojné - Basketbalistky Delty I. C. P. Košice sa včera domácemu publiku predviedli v parádnom svetle. Tak dobre azda na domácej palubovke v tejto sezóne ešte nehrali, a to proti nim stál súper z kategórie najsilnejších európskych tímov Dinamo Moskva.

Košičanky bojovali statočne - Basketbalistky Delty I. C. P. Košice nastúpili včera na svoj posledný zápas v základnej skupine ženskej Euroligy na domácej pôde proti silnému ruskému Dinamu Moskva.

Delta držala krok s ruským superklubom 3 štvrtiny - Pre basketbalistky Delty I.C.P. bol súboj s Dinamom Moskva rozlúčkou s B-skupinou Európskej ligy. V domácom tíme to bola aj rozlúčka s Gwen Slaughterovej, ktorá sa vracia do Spojených Štátov.

Bodku za účinkovaním v skupine dá Delta s Dinamom - Basketbalistky Delty I.C.P. Košice čaká dnes posledné vystúpenie v B skupine Európskej ligy. V poradí v dvanástom stretnutí privítajú o 18. hodine v starej športovej hale moskovské Dinamo.

Prehra s Ružomberkom podľa Hirákovej stopy nezanechá - Uplynulý týždeň vo štvrtok večer basketbalistkám Delty I.C.P. odľahlo, v Eurolige zvládli súboj s Trutnovom, v ktorom sa rozhodovalo o postupe z B - skupiny. V sobotu však nepreskočili nástrahu zvanú Ružomberok, najväčšiemu konkurentovi v extralige podľahli o 18 bodov 65:93.